Stav kůže

 

Stav kůže závisí na struktuře kolagenu a jeho schopnosti udržet vodu. Při výzkumu specialisté mimo jiné zjistili, že celoživotní hromadění kyselých iontů kalcia, vodíku a těžkých kovů zabraňuje vázání vody v kolagenu. Průměrně okolo 30ti let se nasycení kolagenu vodou začíná snižovat. A daleko dříve k tomu dochází při zátěži nebo špatných podmínkách, jako je smog, kouření nesprávná výživa, přítomnost chemických látek, stres, vyzařování monitoru počítače či televize atd.

Dehydratace kolagenu vede ke zhoršení celkového stavu kůže a v důsledku toho k dehydrataci a překyselení celého organizmu.

Jestliže je práce kůže omezena, roztáčí se kolotoč, kdy v důsledku špatné práce jednoho z orgánů je přetěžován další a tak to jde dokola, až celý organizmus pracuje v nouzovém režimu. Organizmus je překyselený. Objeví se jeden či dva zásadní problémy se zdravím a mnoho neduhů.  

Pokud jste nechali situaci dojít až sem, je už opravdu nejvyšší čas přistoupit k celkové detoxikaci. 

Vědci v průběhu výzkumu mimo jiné vyjasnili, že proces dehydratace kolagenu je vratný. Pokud odstraníme škodlivé látky z dermy, stávající kolagen se znova nasytí vodou, buňky opět dostávají plnohodnotnou výživu a obnovuje se jejich aktivní dělení. Obnovuje se také syntéza mladého kolagenu. Kůže se hydratuje, stává se prostupnou a postupně obnovuje všechny své funkce. Po obnovení fungování přirozených procesů se zlepšuje celkový stav kůže a ta získává zpět zdraví a krásu! A taková kůže nás chrání. Fungující kůže bezvadně vypadá a hlavně, odvádí potřebné množství toxinů a znečišťujících látek z těla a tím mu značně ulevuje. 

Umývejte se Litokomplexem. Jeho výrazný kosmetický efekt je jenom malá část toho, co jeho používání nabízí.