Péče o dětské zuby

iStock-174655003_mensi_13

Populární mylné představy o dětských zubech.

Někteří rodiče se domnívají, že mléčné zuby nepotřebují zvláštní péči a léčení, protože přece samy vypadnou a nové zuby se zdravými kořeny narostou. To je mylná představa! Možná nevíte, že zuby se začínají tvořit už ve druhém měsíci nitroděložního života. V tu dobu vývoj chrupu záleží na správné výživě matky. 

Po narození pokračuje mineralizace a utváření čelistí. Péče o zuby by měla být zahájena už po prořezání prvních zoubků. Protože tam, kde vypadne zkažený mléčný zoubek, tam vyroste už napadený stálý zub. Kromě toho mohou zničené zuby způsobit nesprávný skus a tím ovlivnit i budoucí tvat obličeje. 

HERBARICA vyživuje množstvím harmonicky zkombinovaných minerálních a rostlinných látek a stopových prvků, potřebných pro formování tkáně zubů. Proto je jedinečným prostředkem pro péči i o dětské zoubky, který lze jen těžko nahradit něčím jiným.

 

Nejčastější dětské zubní onemocnění

Onemocnění ústní dutiny. Příznaky: nedostatek chuti k jídlu, bílé povlaky, teplota. Příčiny: nedodržování ústní hygieny, zubní kazy, zubní usazeniny.

Zubní kaz. Sklovina dětského zubu je tenká a proto nedostatečně chrání zub před napadením bakteriemi. Příznaky: šedé nebo černé skvrny na zubu. Příčiny: nezralost dětského kostního systému, nesprávná hygiena ústní dutiny, infekce, mnoho cukru.

Zánět parodontu. Infekčí onemocnění dásně. Příznaky: zub se uvolňuje a obnažuje se kořen. Je to doprovázeno bolestí a krvácením. Příčiny: nedostatečná hygiena, produkty mikroorganizmů nejprve napadnou sliznicí dásně a později pronikají do hlubších tkání. 

Mnohé dětské problémy se zoubky a ústní dutinou vznikají z nedostatečné hygieny, z nedostatku vitamínů a minerálů v zubních pastách, nebo naopak, mají pasty příliš "silné" složení, které samozřejmě kvalitně zuby čistí, ale zubní sklovina strádá. Abychom předešli vážným problémům zítra, je velmi důležité jim předcházet dnes.

V tom bezpečně pomůže HERBARICA.