Stádia zlepšování pleti

 
Stádia zlepšování stavu kůže
 
V počátcích hloubkového očištění kůže LITOKOMPLEXEM může docházet k různým projevům, jako jsou šupinky, zvýšené maštění, jemné puchýřky, suchost a další. Všechny tyto projevy proběhnou během několika týdnů a přinnesou reálné zlepšení celkového stavu pleti. Vytrvejte! Vaše pleť se Vám odmění! 

 

Při mastné pleti či T – zóně 

První dva týdny používání Litokomplexu je možné pozorovat zvýšenou produkci mazu: například večer uděláte dvou minutou proceduru, jdete spát bez použití krému a ráno bude kůže mastná. Čištění se také může projevit například jako pupínky. To všechno svědčí o probíhajícím pročišťování mazových žláz a postupném uvolňování jejich ucpávek. Časem tyto projevy odezní a dojde k celkovému zlepšení kůže. 

 

Pro řešení problémů mastné kůže

Použijte Litokomplex Aktiv nebo Neo FAM Litokomplex. Pro tělo k tomuto účelu dobře slouží Litokomplex pro tělo. Při mastné kůži obličeje a také při zvýšené tvorbě kožního mazu v T-zóně, se dělá obyčejná procedura použití Litokomplexu s tím rozdílem, že se nechá na kůži působit déle - 2-3 minuty. Nos, čelo a bradu je dokonce možné lehce promasírovat konečky prstů. Takovou proceduru je potřeba dělat 2 -3 x v týdnu, a v ostatní dny je dobré se prostě Litokomplexem umývat.

 

Když se pleť začíná normalizovat, přejdete k proceduře běžného použití Litokomplexu (1-2x týdně po 1 minutu). Je třeba poznamenat, že v některých případech může nastat tak zvaná reakce na očistu – na kůži se mohou objevit pupínky, šupinky a jiné. To Litokomplex vytahuje všechna ložiska zánětů a infekcí z hloubky na povrch kůže. Protože jiná cesta není - kůže se může očistit pouze skrze mazové a potní žlázy. To obvykle přejde za 10 -14 dní, ale individuálně to může probíhat i déle.  

 

 

Při akné v době dospívání

Při akné v dospívání zacházíme s kůží jako s mastnou, a proto doporučujeme Litokomplex Aktiv a pokud jsou problémy příliš silné, používejte Neo FAM Litokomplex. Dělejte každodenní proceduru po dobu 2-3 minut. Poté, co akné trochu ustoupí, což se stane během několika dní, přejděte na obvyklou péči o pleť pomocí Litokomplexu (přečtěte si také "Při mastné kůži a T zóně")

 

Při suché či přecitlivělé kůži

Při používání Litokomplexu pro suchou či citlivou kůži, můžete pozorovat následující projevy: na problémových místech mohou vznikat oblasti se zesíleným olupováním, šupinkami a zvýšenou suchostí. Svědčí o tom, že se obnovuje mechanizmus přirozené obnovy buněk epidermu. Díky tomu, že vlákna kolagenu jsou schopna zadržet více vláhy, zvětšuje se množství tkáňové tekutiny, která přivádí stále více živin do spodních vrstev epidermu. V některých případech tento projev může přetrvat i několik měsíců. Ale obvykle vše proběhne během prvních týdnů.

 

Doporučujeme používat Litokomplex Delikát, nebo  Neo FAM Litokomplex.  Při nadměrné suchosti s porušeným odlupováním rohové vrstvy, se používá běžná procedura po 1 minutu 2x týdně a umývání ráno a večer po 10 vteřin. Přitom se nedoporučuje „třít“ Litokomplexem po kůži. Po té doporučujeme nanést dobrý hydratující krém, pokud je to nutné, a poklepáváním konečků prstů udělat jemnou masáž. Použitím Litokomplexu jste ve vláknech kolagenu uvolnili místo pro molekuly vody а použitím vhodného hydratačního krému dostanete vodu přímo do dermy Vaší kůže. Nepoužívejte mastné krémy – ty pouze zhoršují stav suché kůže. Doporučujeme použít některý z krémů-Lady Royal.